Zadzwoń do nas:   726-723-722
Napisz do nas:   info@globalpills.pl
Jesteś tutaj: Porady / Kobieta / Jak radzić sobie z obniżonym libido?

Jak radzić sobie z obniżonym libido?

Jak radzić sobie z obniżonym libido?

    Spadek libido jest problemem, który dotyka wielu kobiet, bez względu na wiek czy długość przebywania w związku. Oczywiście, pojawiająca się po latach rutyna może mieć negatywny wpływ na jakość oraz częstotliwość zbliżeń seksualnych, jednak zazwyczaj jest to problem o wiele bardziej złożony.

Jakie są przyczyny „braku ochoty na seks”?

       Jak często się zdarza, duże znaczenie odgrywają tutaj hormony. Ich poziom w organizmie kobiety zmienia się wraz z cyklem miesięcznym. Im wyższy  jest poziom estrogenów, tym wyższe  libido. Natomiast wzrost progesteronu powoduje obniżenie nastroju, gorsze samopoczucie, nerwowość, a co za tym idzie mniejszą ochotę na miłosne uniesienia.

          Innym hormonem, który ma znaczący wpływ na obniżenie, a nawet całkowite zahamowanie popędu płciowego jest prolaktyna. Powstaje ona w organizmie kobiety po porodzie oraz w okresie laktacji. Jej wytwarzanie jest naturalną reakcją organizmu, który potrzebuje czasu na regenerację po ciąży i pozwala matce na skupieniu uczuć na dziecku. Jest to jednak stan przejściowy, który zazwyczaj mija wraz z końcem połogu i jest całkowicie naturalny.

          Zdarza się, że za spadek libido odpowiadają występujące w organizmie choroby, takie jak np. niedoczynność tarczycy, czy choroba Hashimoto. W takich przypadkach konieczne jest systematyczne przyjmowanie leków, które pomagają w wyregulowaniu gospodarki hormonalnej organizmu.

      Brak popędu seksualnego bardzo często związany jest także z przemęczeniem,  nadmiernym stresem czy nawałem obowiązków. Wszystkie czynniki, które źle wpływają na samopoczucie, prawdopodobnie będą również destrukcyjne dla kobiecego libido. Czasem bardzo trudno znaleźć prawdziwy powód braku chęci do zbliżeń. Oprócz wymienionych wcześniej, może to być również  niska samoocena, ukrywane kompleksy, a nawet- zła dieta.

Czy można zmienić ten stan rzeczy? 

Na szczęście istnieją sposoby zarówno na poprawę nastroju, jak i libido. Jeśli jego spadek nie jest spowodowany jakimś schorzeniem, które powinno być niezwłocznie skonsultowane z lekarzem i leczone farmakologicznie, warto je wypróbować.

     Do najpopularniejszych należą afrodyzjaki- produkty, których spożywanie ma zwiększyć ochotę na seks. Wśród nich można znaleźć np. czekoladę, która powoduje wydzielanie w organizmie dopaminy, czyli hormonu szczęścia,  czerwone wino, czy makaron.

    Innym, bardzo ważnym sposobem na poprawę jakości życia seksualnego jest prawidłowa suplementacja. Uzupełnienie składników odżywczych oraz mikro i makro-elementów może doskonale wpłynąć nie tylko na libido, ale na cały organizm. Jednym z najczęściej polecanych preparatów jest Femmax. Jest to całkowicie naturalny i bezpieczny suplement diety, który może być stosowany przez kobiety w każdym wieku. Wiele z nich potwierdza, że jego regularne stosowanie powoduje, że życie seksualne staje się bardziej satysfakcjonujące i intensywne, a kłopoty spowodowane niskim popędem płciowym pozostają tylko wspomnieniem.

Jeśli i ty chcesz wypróbować suplement diety poprawiający libido, wejdź na stronę:

Satysfakcjonujące życie seksualne

i wprowadź swój związek na nowy poziom zadowolenia.