Zadzwoń do nas:   726-723-722
Napisz do nas:   info@globalpills.pl
Jesteś tutaj: Porady / Mężczyzna / Dlaczego stosowanie HGH jest zabronione?

Dlaczego stosowanie HGH jest zabronione?

Dlaczego stosowanie HGH jest zabronione?

        HGH, czyli hormon wzrostu, to substancja znana chyba wszystkim sportowcom. Krąży o niej wiele legend, mówiących o cudownych właściwościach, wpływie na poprawę wydajności organizmu, przyroście masy mięśniowej  i błyskawicznym spalaniu tłuszczu. Jest to jednak środek zakazany dla sportowców, a używać mogą go jedynie osoby ze wskazaniami medycznymi, które otrzymają receptę od lekarza. Dlaczego więc tak cudowny specyfik nie może być legalnie przyjmowany przez osoby zawodowo zajmujące się sportem?

       Po pierwsze dlatego, że jest to środek dopingowy, a jak wiadomo, na wszystkich zawodach nielegalny doping jest zabroniony.

         Po drugie, działanie tego hormonu nie zostało jednoznacznie określone, stwierdzono jednak, że stosowany na własną rękę, bez wyraźnych wskazań w formie niedoborów, może być bardzo niebezpieczny dla organizmu.

Negatywne skutki przyjmowania hormonu wzrostu

      HGH wytwarzany jest przez przysadkę mózgową. W największych ilościach produkowany jest w okresie dziecięcym. Właśnie wtedy zauważamy najszybszy wzrost organizmu. Wraz z wiekiem ilość tego hormonu spada. Wiele osób, szczególnie sportowców, kulturystów, czy amatorów rzeźbienia ciała dałoby wiele, żeby zachować umiejętność szybkiego powiększania masy mięśniowej. Stąd duże zainteresowanie hormonem HGH oraz jego poszukiwania na czarnym rynku.

Każdy, komu przyszedł do głowy pomyśl na nielegalną poprawę sylwetki, powinien wiedzieć, że stosowanie hormonu wzrostu może być bardzo niebezpieczne dla organizmu.                       

Czy HGH można czymś zastąpić?

    Wszystkie podane wyżej przykłady pokazują, jak niebezpieczne może być przyjmowanie hormonu wzrostu na własną rękę. Mimo to, wielu sportowców i kulturystów szuka sposobu na szybkie spalenie tkanki tłuszczowej i poprawę wyglądu mięśni. Czy jest na to sposób? Tak.

W tej roli doskonale sprawdzają się suplementy diety przeznaczone dla kulturystów. Pomagają one uzyskać wymarzoną rzeźbę ciała, przyspieszając wzrost masy i siły mięśniowej. W przeciwieństwie do zakazanego hormonu są nie tylko skuteczne, ale również całkowicie bezpieczne dla organizmu, a ich stosowanie nie wyklucza możliwości brania udziału w profesjonalnych zawodach. Nie powodują również negatywnych skutków ubocznych.

Odpowiednio skomponowane i przebadane klinicznie suplementy diety dla sportowców można znaleźć tutaj:

Kulturystyka- sprawdzone produkty

       Najlepsze rezultaty ich stosowania osiągnąć można dzięki regularnym treningom, właściwej diecie oraz odpowiedniej ilości snu. Warto sięgnąć po bezpieczny, w pełni legalny i gwarantujący doskonale rezultaty środek, który pomoże w szybszym uzyskaniu efektów ciężkiej pracy nad własnym ciałem.