Zadzwoń do nas:   726-723-722
Napisz do nas:   info@globalpills.pl
Jesteś tutaj: Porady / Kobieta / Zatrzymać czas. Czy to możliwe?

Zatrzymać czas. Czy to możliwe?

Zatrzymać czas. Czy to możliwe?

    Każda kobieta chciałaby na długo zachować piękny i młody wygląd. Idealnie byłoby zatrzymać całkowicie proces starzenia i przez całe życie cieszyć się gładką, jędrną skórą. Być może w przyszłości opracowany zostanie cudowny „eliksir młodości”, póki jednak znajduje się on  poza naszym zasięgiem, warto dołożyć wszelkich starań, aby kompleksowo zadbać o skórę, a tym samym opóźnić jej starzenie się.

Aby rozpocząć skuteczną walkę, najpierw trzeba dokładnie określić: kim jest wróg?

Zmarszczki- czym są i dlaczego powstają?

        Jest to podstawowe pytanie, na które odpowiedzieć sobie musi każdy, kto chce się z nimi rozprawić. Zmarszczka, to nic innego jak zaburzenie struktury skóry, które powoduje trwałe pofałdowanie jej na poziomie skóry właściwej. Czym jest spowodowane? Postępującym procesem starzenia, który rozpoczyna się już po 20 roku życia. W jego wyniku skóra staje się cieńsza i mniej elastyczna oraz słabiej nawilżona. Wolniej się regeneruje i nie jest już tak odporna na działanie czynników zewnętrznych, a do tego znacznie spada poziom znajdujących się w niej włókien kolagenowych i elastyny. Wszystko to powoduje, że cera nie wygląda już tak młodo i promiennie jak wcześniej, a zmarszczki są coraz liczniejsze i bardziej widoczne. Chyba żadna kobieta nie chce pogodzić się z takim stanem rzeczy bez walki. Dlatego zamiast odkładać to na jutro, najlepiej już dziś podjąć radykalne kroki.

Kuracja przeciwzmarszczkowa- kosmetyki czy suplementy?

   Kiedy mowa o dbaniu o cerę i usuwaniu zmarszczek, większości osób przed oczami stają rzędy kremów, maseczek oraz innych kosmetyków. Oczywiście, warto ich używać do codziennej pielęgnacji skóry. Ich działanie nie jest jednak tak silne, jak może się wydawać lub jak przekonują reklamy. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie kosmetyki działają tylko i wyłącznie miejscowo, odżywiając i nawilżając skórę od zewnątrz. Natomiast, aby zapewnić jej kompleksową ochronę, należy zadbać o nią również od wewnątrz- na poziomie komórkowym- czyli tam, gdzie powstaje problem. Z tym zadaniem  doskonale poradzą sobie odpowiednio skomponowane suplementy diety, które można znaleźć tutaj:

Zdrowie i uroda- piękno jest w Tobie

    Na rynku występuje wiele preparatów przeciwzmarszczkowych, jednak na szczególną uwagę zasługuje kilka z nich, m.in.: Collagenics oraz Impre Skin. Są to całkowicie naturalne, w pełni bezpieczne dla organizmu suplementy diety, które dzięki wysokiej zawartości kolagenu i kwasu hialuronowego skutecznie opóźniają proces starzenia się skóry. Dodatkowo, odżywiają ją, ujędrniają i wygładzają, pomagając w pozbyciu się już powstałych zmarszczek. W połączeniu z dobrze dobranymi do rodzaju cery kremami, pozwolą na zachowanie piękna i młodości przez długie lata.

Czy istnieją dodatkowe sposoby na utrzymanie skóry twarzy w dobrej kondycji?

        Oczywiście. Należy pamiętać o tym, że bardzo duży wpływ na funkcjonowanie organizmu oraz wygląd człowieka ma pożywienie. Warto wybierać wysokogatunkowe, naturalne  produkty, unikać niezdrowego, tłustego i mocno przetworzonego jedzenia. Dobrze jest jeść dużo świeżych owoców i warzyw oraz pić odpowiednie ilości wody (przynajmniej 2 l dziennie!). Na wygląd skóry olbrzymi wpływ ma również ilość snu. Negatywnie wpływa na nią stres, przemęczenie oraz wszelkie używki, takie jak papierosy czy alkohol. W ostatnim czasie bardzo popularny stał się również tzw. face fitness, czyli specjalnie skomponowany zestaw ćwiczeń mięśni twarzy.

     Wszystko to, w połączeniu z kremami przeciwzmarszczkowymi oraz suplementami diety opóźniającymi starzenie będzie stanowiło doskonałe narzędzie do walki z czasem.