Zadzwoń do nas:   726-723-722
Napisz do nas:   info@globalpills.pl
Jesteś tutaj: Porady / Kobieta / Jak schudnąć bez efektu jojo?

Jak schudnąć bez efektu jojo?

Jak schudnąć bez efektu jojo?

Osiągnięcie idealnej wagi i zgrabnej, zdrowej sylwetki jest ważne dla większości osób. Jednak prawie każdy, kto starał się schudnąć wie, że dużo trudniejsze od zrzucenia zbędnych kilogramów, jest utrzymanie tego efektu przez dłuższy czas. Największym przeciwnikiem skutecznego odchudzania jest efekt jojo, który spędza sen z powiek niemal wszystkim przebywającym na diecie.

Czym jest efekt jojo?

Każdy o nim słyszał i pewnie nie raz, już na początku diety martwił się, że może spotkać także jego.  Aby znaleźć sposób na uniknięcie tej nieprzyjemnej sytuacji, warto najpierw przyjrzeć się temu, czym tak naprawdę jest efekt jojo? Okazuje się, że to nic innego, jak nielubiane wahania masy ciała, które bardzo często są efektem  odchudzania.  W krótkich odstępach czasu występuje naprzemienne chudnięcie i tycie. Efektem jojo nazywamy proces, w którym wahania wagi w ciągu pół roku wynoszą przynajmniej 10% całkowitej masy ciała. Wynika on z tego, że organizm, któremu nagle drastycznie ograniczono ilość dostarczanych kalorii, najpierw spala tkankę tłuszczową (chudnięcie), a następnie zaczyna odkładać ją ze zdwojoną siłą, robiąc „zapasy”, na wypadek, gdyby ilość dostarczanych mu składników energetycznych znów się zmniejszyła (tycie).  Jest to proces bardzo niekorzystny dla organizmu i niweczący efekty nawet najbardziej restrykcyjnej diety.

Jak więc nie dopuścić do jego powstania?

Na szczęście nie każdy, kto postanawia rozprawić się z nadmiarem kilogramów skazany jest na porażkę. Wystarczy poznać i wcielić w życie kilka zasad, aby efekt jojo nie wystąpił.